Dlaczego warto współpracować z doradcą kredytowym?

współpraca

Poważnie zastanawiasz się nad kupnem mieszkania, budową domu, rozwojem działalności gospodarczej i wiesz, że będziesz musiał skorzystać z kredytu… Od czego zacząć? Na początek umów się na spotkanie ze sprawdzonym ekspertem kredytowym.

Co możesz zyskać współpracując z ekspertem kredytowym?

Przygotowanie się do kredytu.

Nie wiem czy wiesz, że aby wydać decyzję o przyznaniu kredytu bank analizuje to co było wcześniej, aby przewidzieć to co wydarzy się w przyszłości. Czyli bank przeanalizuje Twoją historię zatrudnienia, historię wpływów na konto, historię kredytową z BIK, aby przewidzieć czy będziesz solidnie spłacać kredyt. Dlatego ważne jest aby mieć  DOBRĄ historię. Dobry doradca przyjrzy się aktualnej sytuacji, zapyta o najbliższe plany zawodowe i na podstawie tego udzieli informacji jakie są szanse na kredyt już teraz czy ewentualnie za jakiś czas.

Aktualne informacje o szczególnie ważnych zmianach i wydarzeniach.

Rzetelny doradca kredytowy już od pierwszego spotkania będzie „trzymał rękę na pulsie”. To jest bardzo ważne. Od razu poinformuje Ciebie o planowanych  zmianach przypisów, które mogą pokrzyżować Ci plany zakupu wymarzonej nieruchomości. W tym roku takim wydarzeniem była zmiana przepisów ustawy rolnej, która zmieniła sposób kwalifikowania działek jako rolne i praktycznie uniemożliwiła zapisanie hipoteki na takich działkach. Spowodowało to spore zamieszanie w kredytach hipotecznych, zwłaszcza tych na budowę domów. Ludzie tracili nerwy i pieniądze. Kolejnym stresującym momentem był marzec tego roku, gdy wyczerpywał się limit środków dopłaty MDM  na 2016 rok. Wiele osób, niestety nie zdążyło złożyć wniosku o dopłatę i zakup mieszkania stanął pod znakiem zapytanie. Dobry doradca kredytowy ustrzeże Ciebie przed takimi sytuacjami.

Aktualne informacje o ofertach w bankach.

Doradca kredytowy na bieżąco otrzymuje informacje o aktualnych ofertach kredytowych. Jeśli pojawi się szczególnie ciekawa oferta promocyjna w którymś z banku, to poinformuje Ciebie o tym. Jeśli bank planuje podwyżki marż czy innych kosztów kredytu, też będziesz o tym wiedział wcześniej.

Kompleksowe podejście do problemu.

Jeśli Twoja sytuacja kredytowa jest dość niestandardowa, na przykład nietypowe źródło dochodu albo skomplikowana sytuacja z nieruchomością to doradca kredytowy oceni możliwość otrzymania kredytu biorąc pod uwagę wszystkie możliwości. Podejście banków do danej sytuacji może być różne.  Co w jednym banku jest nieakceptowane to niekoniecznie tak samo musi być w innym banku. Jeśli problem jest nie do obejścia to doświadczony doradca podpowie jak można go rozwiązać.

Przetłumaczenie bankowych formułek na zrozumiały język.

Zrozumienie zapisów umowy kredytowej nie jest proste nawet dla ludzi z branży, a co dopiero dla osoby, która taki dokument czyta po raz pierwszy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zgłaszaj to od razu swojemu ekspertowi kredytowemu, niech wszystko Tobie wyjaśni. Dobry doradca wytłumaczy jakie znaczenie mają poszczególne zapisy w podpisywanych dokumentach i jakie mogą mieć dla Ciebie konsekwencje w praktyce.

 Wymieniłam tylko kilka najważniejszych korzyści wynikających ze współpracy z ekspertem kredytowym. Podsumowując, powierzając sprawę swojego kredytu sprawdzonemu doradcy nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat, a oszczędzasz czas, nerwy i pieniądze. Już dziś umów się na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *